29.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Fshati i ‘mallkuar’ në Turqi, banojnë 20 transgjinorë

spot_img

Akyurt konsiderohet fshati i ‘mallkuar’ në Turqi, pasi në të jetojnë 20 persona, të cilët janë transgjinorë dhe për pasojë janë të përjashtuar nga shoqëria. Deutsche Welle ka publikuar një video të shkurtër, ku tregon për jetën e njërit prej transgjinore në këtë fshat.

Në video pasqyrohet jeta e Azizit, i cili njihet si Azize në dokumentet e identifikimit dhe kjo gjë i ka sjellë probleme në jetë e tij personale.”Nganjëherë më pëlqen të jem mes njerëzve, pastaj dua të rri vetëm”, thekson Azizi, të cilit i mungojnë organet gjenitale të dukshme.

Ndërkohë, një tjetër banor shprehet se është operuar tre herë për të patur organin gjenital mashkullor.

Për më tepër, ndiqni videon më poshtë/real-news.tv

https://www.facebook.com/dw.shqip/videos/2314942461889662/?v=2314942461889662

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat