fbpx

Fundoset anija, humbin jetën 6 emigrantë

Anija.jpg

Një anije është fundosur mëngjesin e sotëm 2.5 milje larg Pamfylonit, jashtë qytetit të Mytilenes në Greqi, ku 6 emigrantë humbën jetën.

Mediat greke raportojnë se 58 persona të tjerë janë shpëtuar dhe transportuar në portin e Mytilenes.

Rojet bregdetare, Frontex dhe një helikopter janë angazhuar në operacion.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303