fbpx

“Futesh në burg për një pikë ujë”. Banorët e Lumasit dhe Sazan Guri në protest para IKMT: Të bërtasim është pak

sazan.jpg

Banorët e fshatit Lumas së bashku me ambientalistin Sazan Guri kanë dalë sot në një protest përpara IKMT për mbrojtjen e burimit të Sinecit.

“Të bërtas është pak. Kur një person futet në burg se pret një degë peme çfarë ndodh me një kompani që pret një pyll të tërë. Këtu prihet një degë peme e futesh në burg, prihet një pyll e lihesh i lirë. Mund të marrësh një pikë ujë e futesh në burg e mund të marrësh një  lum të tërë si Vjosën, Osum e të tjerë e ti je i lirë je dhe i mirë për këtë qeveri e kryeministër”, u shprehën ata.

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303