fbpx

Gafa e madhe e Barcelonës

barcelona.jpg

Klubi katalanas ka bërë një gabim në faqen e saj zyrtare, teksa ka njoftuar transferimin në Londrën Veriore të mesfushorit 25-vjeçar. Por blaugranat kanë reaguar menjëherë duke fshirë postmin.

Në njoftim, thuhej se Barcelona konfirmonte kalimin e mesfushorit Denis Suarez tek Arsenali deri në përfundim të sezonit 2018-2019.

Në fakt, Barcelona më herët i kishte kërkuar mesfushorit të zgjaste kontratën dhe me një vit tjertër përpara se t’i lejonte kalonte në huazim, ndaj më herët duhej të njoftonte rinovimin e Suarezit deri në vitin 2021.

Në Londër, Suarezi shikohet si një alternativë mjaft e mirë për armenin Henrik Mkihtarjan, që aktualisht është jashtë fushave të lojës për shkak të një dëmtimi./real-news.tv/

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303