fbpx

Gara për kreun e SPAK, zbulohet kandidati i dytë, ja kush është

Pak minuta më herët  u zbulua kandidatura e parë për drejtimin e SPAK dhe bëhet fjalë për Arben Krajën I cili ka kaluar me sukses Vetingun në dhjetorin e vitit të kaluar.

Ndërkohë mësohet edhe emri i dytë që pretendon të marrë drejtimin e Prokurorisë së Posaçme Anti Korrupsion. Edvin Kondili është emri që i është bashkuar Krajës në garën për kreun e SPAK i cili e ka shoqëruar kërkesën e tij me vizionin për ndërtimin e Prokurorisë së Posaçme si institucion funksional dhe efektiv