fbpx

Gazetari Artan Hoxha del me thirrjen e fortë: Shkundeni këtë vend

artan-hoxha-768x413.jpg

Gazetari i njohur investigativ, Artan Hoxha ka ndaqrë me ndjekësit e tij një foto nga memoriali në kujtim të  217 burrave të vrarë nga bandat shoviniste serbe.

“Në kujtim te 217 burrave, qe rane martire të ketij vendi vetem pse ishin shqiptare dhe flisnin shqip…

Dhe kur shoh larte e poshte jugut te Shqiperise, varreza memoriale te ushtrise greke, pa eshtra të vraresh në qivure, me vjen t’i them Trebeshines dhe Dhembelit, Shendellise dhe Lunxherise, shkundeni nga themelet kete vend…”, ka shkruar Hoxha.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303