17.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Gërdeci ‘flet’ me votë, mbyllet numërimi, ja Partia që doli fituese

spot_img

Ashtu sikurse edhe pritej, Gërdeci ka votuar masivisht për Partinë Socialiste. Ka qenë gazetarja Anila Hoxha ajo e cila ka bërë me dije se në fshatin Gërdec është mbyllur procesi i numërimit të votave, duke nxjerrë fituese Partinë Socialiste.

“Gërdeci ka qenë një nga fshatrat që u prek nga tragjedia e 15 marsit dhe rezulton se 108 banorë të Gërdecit kanë votuar PS-në, 63 të tjerë PD dhe 28 kanë votuar LSI”– tha Hoxha për TCH.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat