fbpx

Gjatë pandemisë njerëzit po flenë 1 orë më shumë

Screenshot_55.jpg

Njerëzit në të gjithë botën janë zgjuar një orë më vonë se normalisht gjatë pandemisë së koronavirusit.

Kjo është vërtetuar nga të dhënat e mbledhura nga 100,000 përdorues të një aplikacioni për gjurmimin e gjumit, “Sleep as Android”, nga vendet rreth globit.  Të dhëna kanë treguar se si ka ndryshuar rutina e gjumit tek qytetarët e botës.

Përdoruesit aktivizojnë dhe fikin aplikacionin ndërsa shkojnë në shtrat dhe zgjohen.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303