22.5 C
Tirana
E diel, 21 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Gjermanët të papërmbajtshëm/ Spektakël nga “Panzerat”, shënojnë edhe golin e dytë ndaj Skocisë

spot_img

“EURO 2024” starton mbrëmjen e sotme me takimin Gjermani-Skoci në “Munich Football Arena”, ku spektakli pritet të mos mungojë.

“Die Mannschaft”-ët pritet t’i lënë pas zhgënjimet e kompeticioneve të fundit dhe të jenë pretendent në tokën e tyre, teksa do të kërkojnë që të gëzojnë publikun e vetë me një fitore.

Nga ana tjetër, “Armata e Tartanëve” synon që të jetë një nga surprizat e këtij Europiani dhe duan që ta tregojnë veten që në takimin hapës kundër organizatorëve.

GJERMANI 2-0 SKOCI

19′ GOOOL GJERMANIA 2-0/ Musiala merr një top në zonë nga Havertz dhe me të djathtën dyfishon shifrat. 

10′ GOOOL GJERMANIA 1-0/ Wirtz merr një top në hyrje të zonës dhe me të djathtën mposht portierin. 

1′ Starton sfida hapëse e “EURO 2024”!

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat