fbpx

Gjiganti italian, në bisedime me Lacazetten

Laca-1-600x360.jpg

Juventusi është në kërkim të një sulmuesi për sezonin e ardhshëm dhe duan ta zëvendësojnë Gonzalo Higuainin, i cili pritet të largohet këtë verë nga Torino.

Dhe, portali italian “Calciomercato” shkruan se kampioni aktual italian ia ka mësyrë sulmuesit të Arsenalit, Alexandre Lacazette.

Madje, “Bianconeri” tashmë e kanë kontaktuar menaxherin e futbollistit francez. Gjithashtu, Juve e ka në opsion edhe sulmuesin e Napolit, Arkadiusz Milik.

Mirëpo, Lacazette shihet si një alternativë më ideale për gjigantin italian. Sulmuesi francez nga ana e tij nuk e ka fshehur dëshirën për një sfidë të re.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303