33.5 C
Tirana
E martë, 16 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Goditet grupi mafioz në Itali, 50 në pranga

spot_img

50 persona janë arrestuar në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme nga antimafia italiane e Venecias.

Operacioni i autoritetet ishte i suksesshëm, ku në pranga kanë rënë pjesëmarrës të një grupi mafioz në Itali.

Kanë qenë më shumë se 300 policë të shpërndarë në Venecia, Casertas dhe Casal del Principe, ku bënë të mundur kapjen e të arrestuarve.

Ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini përshëndeti punën e antimafias italiane, duke thënë se lajme të tilla bëjnë që dita të nisë më mirë./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat