fbpx

Goditje e fortë për futbollin shqiptar: Futbollisti rezulton pozitiv me Covid-19

Vetëm 24 orë përpara startit, futbolli shqiptar ka marr një goditje të fortë.

Një rast pozitiv me Covid-19 në Mallakastër, i cili përkon me një futbollist të Bylis, tronditi jo pak ambientin në Ballsh por dhe futbollit në përgjithësi.

Tamponët ishin kusht në çdo protokoll sanitar nga çdo federatë tjetër për rinisjen e sezonit, në çdo vend të Europës por dhe në vendet fqinjë si Kosova e Maqedonia, por në Shqipëri Federata dhe Qeveria e shpërfillën këtë kusht duke bërë që lojtarët të zbresin në fushë pa qenë të sigurt dhe të qetë.