Grabisnin banesa dhe makina në Itali, arrestohen 6 shqiptarë

6 shqiptarë kanë rënë në pranga nga policia italiane, pasi grabisnin në banesa dhe automjete të shumta.

Mësohet se aktiviteti i tyre kryhej zakonisht në banesa ku jetonin të moshuar, kryesisht në komunat: Bricherasio, San Germano Chisone, Luserna San Giovanni, Lusernetta, Perosa Argjentinë, Pinasca, Cuorgné, Colleretto Castelnuovo, Villar Perosa, Pont Canavese, Sparone dhe Suza.

Autoritetet italiane bëjnë me dije se 6 shqiptarët kanë kryer rreth 79 grabitje në këto komuna.

Gjithashtu, ata kanë grabitur edhe 10 automjete, ku më pas policia i ka sekuestruar dhe ia ka kthyer pronarëve.

Së fundmi, shqiptarët pas grabitjeve fotografonin dhe pronarët në gjumë për të vërtetuar grabitjet e tyre./real-news.tv