Grabitën armë, arrestohen dy shqiptarë në Itali

Dy shqiptarë kanë rënë në pranga nga autoritetet italiane, pasi kishin grabitur armë në një banesë.

Bëhet me dije se ata janë R.P, 37 vjeç dhe T.A, 45 vjeç, banues në Castellalto.

Policia i ka ndaluar teksa ata udhëtoni  me makinë dhe brenda saj, autoritetet kanë gjetur 4 pushkë, 2 armë gjysmë automatike dhe një raketë./real-news.tv