fbpx

Grabitja në mes të Tiranës, dalin detaje të reja, çfarë i bën autorët 55-vjeçarit? Shuma që morën…

grab.jpg

Detaje të reja kanë dalë në dritë nga ngjarja e rëndë që ndodhi sot te “Rruga e Kavajës”, në Tiranë.

Një 55-vjeçar, i cili po transportonte me motor para në disa pika valute ka rënë pre e grabitësve. Rreth orës 09:00 të paradites, 2 persona ende të paidentifikuar e kanë sulmuar transportuesin, duke i marrë rreth 30 milionë lekë të vjetra.

Mësohet autorët kanë qenë gjithashtu me motor dhe janë larguar me urgjencë nga vendi i ngjarjes. Kanë qenë kalimtarët e rastit që kanë tentuar fillimisht të ndalojnë autorët, por nuk ia kanë dalë.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303