33.5 C
Tirana
E mërkurë, 17 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Gratë e famshme të Hollivudit urojnë Ditën Ndërkombëtare të Gruas

spot_img

Dje ishte dita ndërkombëtare e grave dhe yjet e Hollivudit u rreshtuan për të festuar Ditën Ndërkombëtare të Gruas, dita vjetore e mbajtur më 8 mars në kremtimin e saj kudo në botë.

Emrat e famshëm në të gjithë botën morën një moment nga dita e tyre për të njohur festën duke fuqizuar mesazhet e shpresës, dashurisë dhe mbështetjes për shokët e tyre.

“Gratë janë: Rezistencë, Inteligjencë,  Këmbëngulje, Bujari”, këngëtarja Shakira shkroi në mediat sociale së bashku me një montazh të fotografive të grave të ndryshme. BFF Jennifer Garner gjithashtu festoi ditën me një mesazh të shkurtër, por të fortë: “Happy #InternationalWomensDay, sot dhe çdo ditë.” #Alwayshelpasister “.

https://www.instagram.com/p/BuwJcXNnJYP/

 

David Beckham bëri  një dedikim të ëmbël për gruan e tij të famshme, Victoria Beckham dhe vajzën Harper Beckham, ndërsa ai i dha një thirrje të gjitha grave frymëzuese. “Sot ne festojmë Ditën Ndërkombëtare të Gruas .. Jam shumë i bekuar që të kem këto gra mahnitëse në jetën time, ato më frymëzojnë çdo ditë.  Gëzuar ditën Ndërkombëtare e Gruas për të gjithë femrat frymëzuese në mbarë botën”, shkroi futbollisti.

https://www.instagram.com/p/BuvcG8pB_wV/

Ndërkohë, Katie Holmes festoi për gruan e parë në jetën e saj: nëna e saj! “Ditën e Gëzuar Ndërkombëtare të Grave, faleminderit që je nëna ime, unë të dua !!!!!!!!!!” ka thënë aktorja në Instagram.

https://www.instagram.com/p/BuwO-C6HE9s/

 

Ish zonja e parë Michelle Obama festoi ditën duke theksuar historinë e një gruaje frymëzuese. “Kjo buzëqeshje e bukur i takon Eliakunda Kaaya, unë u ula me të dhe disa nga bashkëmoshatarët e saj për një bisedë në shkollimin e vajzave vjeshtën e kaluar, Eliakunda vjen nga një familje e nëntë fëmijëve në Tanzani, njëherë tha:” Vëllezërit e mi do të thonin … se ishte një humbje kohe dhe humbje e investimeve për të … më dërgoni në shkollë, sepse një grua ka për qëllim të martohet “. Por Eliakunda kurrë nuk e besoi atë, ajo u bë personi i parë në familjen e saj për të shkuar në shkollë të mesme – dhe pastaj i pari për të shkuar në kolegj “, shpjegoi Obama. “Pasi u diplomua, u bë një bashkëpunëtor i @ShesTheFirst dhe nisi një projekt të quajtur ‘Udhëtimi i saj në shkollë’, i cili bazohet në përvojën e vet duke u drejtuar prindërve për rëndësinë e dërgimit të vajzave të tyre në shkollë dhe premtimin brenda çdo vajze të vetme anembanë botës.

https://www.instagram.com/p/BuwRiN5h173/

 

 

“Gratë duhet të inkurajojnë gratë e tjera, të mos grinden me njëra-tjetrën,” tha Hailey Baldwin me pasuesit e saj. “Si një grua, e dini vështirësitë e të qenit grua … Le të ngremë njëra-tjetrën.”

Sa i përket Demi Lovato, ajo publikoi një seri mesazhe duke përfshirë një frazë të shkurtër, por aq të rëndësishme: “Ju shkoni vajzë”. Gëzuar Ditën Ndërkombëtare të Gruas!

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat