fbpx

Greqi, 22 viktima dhe 2147 raste me koronavirus brenda 24 orëve

Screenshot_7-11.png

22 viktima janë shënuar në 24 orët e fundit në Greqi, ndërsa rastet e reja kanë kapërcyer në 2147. 357 pacientë janë shtruar në spitale për të marrë trajtim si pasojë gjendjes së rënduar nga koronavirusi.Krahasuar me ditën e djeshme numri i të infektuarve është rritur në mënyrë alarmante. Në 24 orët e kaluara ishin 880 të infektuar, ndërsa sot 2147 persona.Rekordi i rasteve ditore u shënua në 12 nëntor të vitit të kaluar, 3316 brenda 24 orëve. Ndërsa numri më i lartë i vdekjeve për shkak të virusit për 24 orë u regjistrua në 28 nëntor, ku 121 pacientë vdiqën

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303