20.5 C
Tirana
E mërkurë, 29 Maj, 2024

TË FUNDIT

Greqi, arrestohet një ish-ministër për korrupsion

spot_img

Ish-ministri i mbrojtjes së Greqisë, Janis Papantoniu është arrestuar së bashku me gruan e tij për akuzën e korrupsionit.

Papantoniu akuzohet për korrupsion dhe 2.8 milionë euro para’ të zeza nga kontrata për 4 fregata moderne dhe pajisje ushtarake.

Arrestimi i ish-ministrit, i cili ka qenë deputet i PASOK-ut që nga viti 1981, është bërë rreth orës 23:00 të ditës së martë.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat