fbpx

Greqia dëbon 966 të huaj, shumica prej tyre shqiptarë

Ekstradim-Greqia.jpg

Më shumë se gjysma e tyre kanë qenë shqiptarë, pasuar nga irakenë, gjeorgjianë, pakistanezë, iranianë, turq, algjerianë dhe sirianë, shifra këto të policisë greke.

Numri më i madh i të kthyerve janë shqiptarë, 486 persona, nga Iraku 139, 79 nga Gjeorgjia, 69 nga Pakistani, 53 nga Irani, 20 nga Turqia, 18 nga Algjeria si dhe 12 nga Siria.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *