fbpx

Greqia ndryshon masat anti-covid për emigrantët shqiptarë

kapshticeee.jpg

Qeveria ka ndryshuar sot masat anri-covid për të gjithë emigrantët shqiptarë që duan të hyjnë në tokën helene. Sipas të dhënave të publikuara,  duke filluar nga 15 marsi, formulari PLF nuk do të jetë më i detyrueshëm për hyrjet në Greqi. Lajmin e bën të ditur ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme. Po ashtu njoftohet se nga data 5 mars, do të rritet edhe kapaciteti i pasagjerëve për autobusët turistikë nga 85% në 100%.

Gjithashtu, udhëtarët të cilët disponojnë certifikatën evropiane digjitale Covid-19  ose certifikatë vaksinimi lejohen tashmë të hyjnë në Greqi pa kërkesën e një testi PCR ose një testi të shpejtë

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303