Gruaja e Havzi Nelës në protestë kundër Ramës

Pjesë e protestës së sotme në Kukës ka qenë edhe gruaja e Havzi Nelës, poetit dhe arsimtarit të ekzekutuar gjatë kohës së diktaturës me firmën e babait të kryeministrit Rama, Kristaq Rama

Zonja Nela së bashku me një foto të bashkëshortit të saj Havzi Nelës i është bashkuar protestës së sotme të Partisë Demokratike kundër kryeministrit.

“Jam në protestë për martirin, dëshmorin dhe heroin trimave siç është bashkëshorti im Havzi Nela. Zoti ja fali jetën dhe ia mori babai i Edi Ramës bashkë me Fatmira Rackën, Samir Avdiun, Hekuran Isain Agim Hoxhën edhe shumë të tjerë”, ka thënë ajo për FaxNews.