fbpx

Gruaja i ndërroi jetë, i shoqi akuzon mjekun për neglizhencë: Nuk dha rekomandim për një ndërhyrje në zemër

LAJMI-I-FUNDIT-1-1-822x462-4-1-2-1-1-6tqmcaz6vyxfb2m18bgy1pba624fosnkts0ucs9way0-1-6y2hanzarlbbfnn5x7qct2o318ilgzpmadh9v8zzujs-2.jpg

Gruaja i ndërroi jetë por 47 vjeçari Dashnor Zoga akuzon mjekun që nuk dha rekomandim për një ndërhyrje emergjente në zemër,

15 ditë më parë gruaja e tij, Dallandyshe Zoga ndërroi jetë.

Dashnor Zoga, nga fshati Suk kallëzoi në Prokurorinë e Fierit mjekun kardiolog ku e shoqja kurohej pasi sipas tij, ai nuk e ka klasifikuar si urgjent rastin e saj dhe planifikimi në datën 1 mars për ndërhyrje u bë shkak për vdekjen.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303