fbpx

Habit përfaqësuesja e shëndetësisë: Stop puthjeve, vini maskën kur bëni seks

couple-with-face-mask.jpg

Përfaqësuesja e shëndetësisë kanadeze Theresa Tam, ka sugjeruar qytetarët e saj së fundmi që të mbajnë mask nëse kryejnë seks me një person jashtë familjes.

Ajo gjithashtu theksoi se duhen evituar edhe puthjet.

Bbc raporton  se funksionarja kanadeze bën thirrje për të marrë masa adeguate në rast të raporteve seksuale me partnerët jo të përhershëm dhe shpjegon:

’Si të gjitha aktivitetet në rast pandemie, që përfshijnë afërsinë fizike, ka disa gjëra që mund të bëni për të reduktuar rrezikun e shpërndarjes së infeksionit të virusit dhe është më e sigurt të evitoni seksin gjatë pandemisë, një nga këto është edhe mbajtja e maskës edhe kur bëni seks’, shton Tam.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303