fbpx

Habit Rama, falenderon Ministrin grek në gjuhën greke dhe turke

Kryeministri Edi Rama në përfundim të fjalës së tij në konferencën e përbashkët me ministrin e jashtëm grek e ka falenderuar këtë të fundit në gjuhën greke ” Efharisto”, si edhe turqisht “Ejvallah”.

Ky falenderim vjen fill pas deklaratës së Dendias, ku kritikoi Turqinë duke thënë se po shkatërron stabilitetin në rajon.