fbpx

Hajdari-PS-së: Zgjodhët Metën president për të rritur LSI-në

Kryetarja e opozitës parlamentare, Rudina Hajdari në fjalën e saj në Kuvend tha se PS e zgjodhi Metë president për të rritur LSI dhe interesat vetjake të tyre.

Më tej, ajo thotë Meta vendosi gruan e tij, Monika Kryemadhin në krye të LSI për të qenë ende në pushtet.

Së fundmi, Hajdari komentoi edhe simbolin e shqiponjës të Metës, të cilën e cilësoi të panevojshme.

“Pse mendon se ky vendim e zgjidh krizën? Kur njëra palë thotë nuk ka negociata  me Ramën kryeministër? Nëse gruaja juaj është palë e opozitës dhe kjo palë është bërë pjesë e këtij konflikti, atëherë nuk është ky konflik i pastër personal”,  tha Hajdari./real-news.tv