13.5 C
Tirana
E martë, 28 Maj, 2024

TË FUNDIT

Hakerim masiv në Facebook, 29 milionë llogari të prekura

spot_img

Facebook ka pranuar se hakerët kanë përvetësuar të dhëna personale të mbi 29 milionë llogarive, që përfshijnë emra, adresa e-mail dhe numra celulari.

Zëvendëspresidenti i Facebook-ut, Guy Rosen dha detaje mbi hakerimin në një blog: “Po bashkëpunojmë me Facebook-un, që po heton intensivisht dhe na ka kërkuar që të mos zbulojmë se kush është pas hakerimit.

Në ditët e ardhshme, Facebook ka premtuar që do t’i dërgojë një mesazh të gjithë përdoruesve të prekur.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat