fbpx

Hap turizmin, vendi gati të mirëpresë botën

Screenshot_2-4.png

Italia synon të hapë turizimin gjatë këtij muaji, tha kryeministri, Mario Draghi, duke thënë se vendi është “gati të mirëpresë botën”.

Qytetarët të cilët janë vaksinuar me një vaksinë të miratuar nga BE, janë rikuperuar nga sëmundja ose kanë një test negative jo më shumë se 48 orë para udhëtimit do të lejohen të hyjnë në vend pa kufizime.

Rregullat e reja do të zbatohen për të gjitha vendet përveç atyre që janë në listën e zezë të kufizimeve të udhëtimit, përfshirë Brazilin dhe Indinë.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303