fbpx

Hapet Kakavija! Pas grevës së palës greke, radhë e madhe për të kaluar në shtetin fqinj

Kakavije-600x450.jpeg

Sot është hapur pika kufitare në Kakavijë. Pala greke qëndroi në grevë për rreth 24 orë, por sot është krijuar një radhë e madhe makinash dhe automjetesh të transportit të mallrave.

Dogana qëndroi e mbyllur për 24 orë ndërsa lejohej që të kalonin vetëm kamionët që transportojnë mallra ushqimore që ruhen në kushte frigoriferike, kamionët që transportojnë kafshët e gjalla dhe automjetet për raste emergjente shëndetësore apo raste vdekjesh.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303