fbpx

Hapja e kinemave/ Del udhëzimi i Ministrisë së Shëndetësisë, si do funksionojë? Nga rezervimi online, te intervali i pushimit mes shfaqjeve…

kinema.jpg

Ka dalë urdhri i Ministrisë së Shëndetësisë për hapjen e kinemave në vendin tonë.

Sipas MSH, asnjë klient me temperatura mbi 37.5 gradë Celsius nuk do të lejohet të hyjë në kinema. Për më tepër nga shfaqja në shfaqje do të ketë pushim jo më pak se 15 minuta për të kryer pastrimin dhe ventilimin e duhur.

Po ashtu distancimi fizik do të jetë 1.5 m nga çdo klient teksa nuk lejohet ushqimi dhe pijet në kinema.

foto 1 foto 3 foto
<
>

 

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303