fbpx

Haradinaj kërcënon serbët dhe kundërshtarët e tij politik

haradinaj-3.jpg

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur në lidhje me raportet e Kosovës me SHBA, ku me anë të një konference ka theksuar se nuk ka pasur lëkundje e probleme.

Më tej, ai ka kërcënuar serbët dhe të gjithë kundërshtarët e tij duke thënë se të gjithë ata që mendojnë për ndarjen e shtetit të Kosovës do të varrosen politikisht.

Së fundmi, Haradinaj foli edhe për samitin në Berlin që u zhvillua më 29 prill.

Sërish ai theksoi presionin e liderëve politik si Macron dhe Merkel, të cilët i thonin që Kosova të heqë taksën 100% ndaj mallrave serbe./real-news.tv

 

 

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303