24.5 C
Tirana
E mërkurë, 24 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Haradinaj takon dy këshilltarë të Angela Merkel

spot_img

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar ditën e sotme dy këshilltarë të kancelares gjermane, Angela Merkel. Dy këshilltarët kishin ardhur në Kosovë për të zhvilluar një vizitë, ku gjithashtu diskutuan me Haradinajn për dialogun dhe ngërçin mes Kosovës dhe Serbisë.

Nga ana tjetër, kryeministri i Kosovës shprehu fjalë pozitive ndaj Gjermanisë, të cilën e konsideron si një ndër partnerët politik dhe ekonomik të Kosovës.

‘Gjermania është një nga partnerët politik dhe ekonomik të Kosovës, e cila i ka dhënë mbështetje në momente të vështira dhe tani në fuqizimin e zhvillimit ekonomik dhe ofrimin në forcimin e subjektivitetit ndërkombëtar. Për këtë u jemi mirënjohës’, theksoi Haradinaj./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat