23.5 C
Tirana
E enjte, 18 Korrik, 2024

TË FUNDIT

Haradinaj: Taksa do të mbetet në fuqi

spot_img

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka folur sërish në lidhje me taksën 100% vendosur ndaj mallrave serbe. Haradinaj ka theksuar se taksa do vazhdojë të mbetet në fuqi, pavarësisht mendimeve të ndryshme.

‘Nuk kemi presion, por kemi mendime të ndryshme. Ky është një shembull shumë i vërtetë nuk po e imagjinojmë, prodhimi vendor është rritur, pra kemi 100 për qind rritje të prodhimit, a ka më mirë se kjo?’, tha Haradinaj në një prononcim për mediat.

Kujtojmë që Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian i bëjnë thirrje Kosovës dhe Serbisë për të përfunduar një marrëveshje historike, por taksa ndaj mallrave serbe ka sjellë ‘largësi’ në dialog./real-news.tv

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat