15.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Harrojeni doktorin e ilaçet, pini vetëm ujë me limon

spot_img

Nëse keni probleme shëndetësore, atëherë ja ku e keni zgjidhjen. Nuk ka nevojë as për ilaçe e as për të shkuar tek doktori.

Uji me limon është një përzierje ideale nëse keni probleme me aknet, gurët në veshka, apo jeni ftohur.

Aknet

Nëse vuani nga aknet, uji me limon mund t’ju ndihmojë që të ulni irritimin dhe të shmangni kthimin e tyre në të ardhmen.  Gjithçka që duhet të bëni, është të vendosni në fytyrë ujë me limon dhe më pas ta shpëlani me ujë të rrjedhshëm.

Gurët në veshka

Limonët janë të mbushur me potasium dhe rrisin nivelin citrik të urinës dhe bëjnë që gurët e veshkave të mos formohen.

Imunitetin e ulët

Siç e kemi përmendur më herët, uji me limon mund të përmirësojë funksionin e qelizave të bardha të gjakut duke përmirësuar sistemin imunitar dhe duke ndihmuar organizmin që të dallojë dhe të luftojë sëmundjet.

E ftohta dhe gripi

Limoni është shumë i pasur me vitaminë C, është një antioksidant natyral dhe  ka fuqi të madhe antibakteriale. Pra është shumë i dobishëm për të luftuar gripin dhe të ftohtën.

Helmimi nga ushqimi

Nëse je duke udhëtuar,ose dyshon se mund të jesh helmuar nga ushqimi mund të pish ujë me limon për të parandaluar pasojat e helmimit. (real-news.tv)

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat