fbpx

Historia e rëndë/ I vdiq babai prej COVID-19, shqiptarja rrëfen: Humbi për disa orë në morg

Një histori vërtet e tmerrshme është ajo e një qytetareje nga Kosova, e quajtur Bardha Leka, e cila humbi babanë e saj nga koronavirusi.

Ajo ka rrëfyer me anë të një postimi të gjithë përvojën e saj të keqe, duke u shprehur se nuk ka mundur dot as t’i japë lamtumirën e fundit babait të saj.

Ajo shkruan që jo vetëm nuk u lejua ta varroste babanë e saj, por atë ditë nga morgu e njoftuan se trupi i të atit kishte humbur dhe nuk po gjendej, duke pritur rreth 1 orë e gjysme në ankth derisa trupi i babait të saj të ndjerë u gjend.