fbpx

Holanda si Gjermania, ja kushtet për hapjen e negociatave për Shqipërinë

negociatat-600x315-1.jpg

Edhe Holanda po vepron njëjtë si Gjermania në lidhje me hapjen e negociatave për Shqipërinë.Gjatë ditës së sotme është dorëzuar propozimi në parlament .

Gazetari  Muhamed Veliu ka bërë me dije disa informacione.

“Qeveria holandeze propozon hapjen e negociatave me kusht”, citohet nga një burim diplomatik.

Kushtet lidhen me Gjykatën Kushtetuese, Gykatën e Lartë, Vettingun, Ligjin për Median dhe Reformën Zgjedhore.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303