fbpx

Hollivudi në zi, vdes aktori i njohur

ec6af523a4b4af525a93dc5527d5e729_L-1.jpg

Aktrimi botëror është në zi.  Aktori i famshëm Danny Aiello, i njohur për rolet e tij në filmat Do The Right Thing dhe The Godfather Part II, ka vdekur në moshën 86 vjeçare.

Aktori Danny Aiello, i njohur për rolet e tij në filmat ‘Kumbari 2’ dhe ‘Do The Right Thing’, ka ndërruar jetën ditën e sotme në moshën 86 vjeçare.

Aiello ka luajtuar gjithashtu edhe rolin e babait të futbollistit legjendar argjentinas, Diego Armando Maradonës në filmin ‘Papa don’t Preach’ në vitin 1986.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303