fbpx

Homazhe, lule dhe qirinj për 51 viktimat e tërmetit të 26 nëntorit 2019

Screenshot_9.jpg

 

Disa të rinj durrsakë dhe kosovarë zhvilluan sot pasdite homazhe në kujtim të 51 viktimave të 26 nëntorit.Tërmeti i tmerrshëm la pas mijëra të plagosur dhe qytetarë të pastrehë, dhe sot pas 1 viti vetëm një person është arrestuar.

Prokuroria e Durrësit ka dërguar në gjyq 16 persona ndërsa Prokuroria e Krujës ka njoftuar se po heton dëmtimet e një shkolle, duke futur në dosje një dokumet e disa dëshmi.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303