fbpx

Homazhet në nder të Bashkim Finos, Rama dhe bashkëshortja e tij mbërrijnë te Pallati i Kongreseve

mberrijne.jpg

Janë duke u mbajtur në Pallatin e Kongreseve homazhet në nder të deputetit socialist Bashkim Fino.

Kryeministri Edi Rama është shfaqur në homazhet ndaj të ndjerit së bashku me bashkëshorten e tij Linda Rama, ndërsa nuk ka preferuar të flasë për gazetarët.

Dita e sotme është shpallur ditë zie kombëtare në nderim të Finos, ndërsa institucionet shtetërore kanë ulur flamujt në gjysmë shtizë.

Homazhet kanë nisur në Pallatin e Kongreseve që prej orës 12:00, dhe do të vazhdojnë deri në orën 16:00, kur do të bëhet dhe përcjellja për në banesën e  fundit të të ndjerit.

Vijon…

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303