fbpx

Hoqi zv/ministrin, emërohet në vend të tij

demo-muka.jpg

Taulant Muka është zv/ministri i ri i Arsimit, Sportit dhe Rinisë.

Ishte pikërisht Muka ai që u bë shkas për dorëheqjen e Ervin Demos, pasi denoncoi plagjiaturën që Demo kishte bërë në një artikull me titullin “Universitetet dhe transferimi i teknologjisë”, i botuar në vitin 2011.

Akuzat publike bënë që Demo të jepte dorëheqjen nga posti i zëvendësministrit më 19 tetor.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *