fbpx

Horoskopi 21 qershor 2019

HOROSKOPI-foto.png

Dashi – Gjërat mund të bëhen mjaft intensive sot. Do të ketë shumë informata që do të vijnë në rrugën tuaj, por jo të gjithë mund të jenë aq të mira. Duket se dikush po vendos një pengesë në rrugën tuaj, duke e bërë të vështirë për ju që të kaloni. Mos lejoni që kjo t’ju ndalojë. Përdorni kreativitetin tuaj për të gjetur mënyra që të kaloni ndonjë pengese. Përvojat si këto ju bëjnë më të fortë.

Demi – Papritmas duket sikur reflektimi është ndezur. Je në skenë dhe fuqia e trurit tënd po testohet. A jeni në sfidë? Mos harroni rëndësinë e individualitetit. Mos u bë një kopje tjetër e dikujt tjetër. Jini vetvetja dhe mendoni për veten tuaj.

Binjakët – Përqëndrohuni në kënaqësitë e thjeshta sot. Mos u ndjeni sikur duhet të shkoni në toka të largëta ose të angazhoheni në aktivitete të shtrenjta rekreative për të gjetur lumturi dhe paqe. Kuptoni se gjithçka që ju nevojitet është brenda. Kënaqësi në natyrë. Buzëqeshje në Diell, Hënë dhe yje. Kuptoni se ka bukuri përreth dhe jo vetëm në objektet e shtrenjta që mund të blini.

Gaforrja – Përqëndrohuni në mendjen tuaj krijuese sot. Kjo është një kohë fantazie që me siguri do ju rrisë dhe do ju bëjë më të fortë. Ju keni mundësinë të jeni të begatë tani, por kjo nuk do të vijë lehtë. Çelësi për ju është që të qëndroni të ftohtë. Mos u mërzitni me shqetësimet e vogla që vijnë në rrugën tuaj. Ju jeni përtej grindjeve të vogla. Mos e humbni kohën tuaj me ta.

Luani – Motivimi duhet të vijë nga brenda sot. E vetmja gjë që mund t’ju tërheqë nga shtrati është vozitja juaj e brendshme. Festat e shumta mund të të lënë të kalosh në atë pikë ku nuk dëshiron të lëvizësh. Mos harroni të mbani gjërat nën kontroll. Jini të mirë për trupin tuaj. Dilni jashtë dhe lejoni që mendja juaj të rrezatojë jashtë si dielli. Ndjeni Tokën nën këmbët tuaja.

Virgjeresha – Mendja juaj duhet të jetë e qartë sot dhe komunikimet duhet të shkojnë shumë mirë për ju. Shumë pak fjalë do të nevojiten për të arritur pikën tënde. Ju do të lidheni me njerëz në shumë nivele. Kuptojeni se keni informacione të rëndësishme për të ndarë me të tjerët rreth jush. Opinioni juaj kritik, praktik dhe i bazuar luan një rol kyç në aktivitetet e ditës.

Peshorja – Forca të forta mund të veprojnë sot dhe t’ju kërkojnë të qëndroni më drejt se zakonisht. Mbani shpatullat tuaja drejt dhe jini krenarë. Mos mendoni më pak për veten vetëm sepse ka mosmarrëveshje mes jush dhe të tjerëve. Ruani respektin për mendimet tuaja. Thoni gjërat me vetëbesim dhe mos u tërhiqni, por jini të përgatitur për të mbrojtur pikëpamjet tuaja.

Akrepi – Ndihuni të lirë për të qenë dembelë sot. Mos ngrini gishtin nëse nuk keni nevojë. Mund të jetë e vështirë për të lëvizur edhe të tjerët. Ju mund të stimuloni gjithçka që dëshironi, por nëse njerëzit nuk duan të shkojnë, ata nuk do të shkojnë. Natyra juaj fleksibile mund të testohet. Ju mund të kuptoni se duhet të përshtateni edhe me tekat e të tjerëve.

Shigjetari – Mendimi juaj është i qëndrueshëm dhe i rezervuar sot. Mendja juaj është e drejtë, në përputhje me egon tuaj dhe do të jeni në gjendje të kuptoni me saktësi atë që po ndodh. Ju mund të jeni pak rezervuar për fjalët që i thoni njerëzve. Mund të ndodhë që të tjerët po mbajnë informacionet nga ju. Vazhdoni me kujdes dhe jini të ndershëm në të gjitha marrëdhëniet tuaja.

Bricjapi – Sot është një ditë e shkëlqyer për të thënë saktësisht se si ndiheni. Mendimi juaj është i mprehtë dhe i qartë. Pasi të filloni të flisni, nuk mund të ndaleni kurrë. Njerëzit do t’i dëgjojnë me shumë kujdes fjalët tuaja. Ju keni shumë ndikim, prandaj kuptoni se sa ndikim keni tek të tjerët.

Ujori – Ju mund të gjeni se truri juaj po lëviz ngadalë sot. Ju mund të kuptoni se është pak më e vështirë për të kundërshtuar një bisedë. Merrni kohën tuaj dhe sigurohuni që t’i zgjidhni fjalët tuaja me kujdes. Komunikimi me të tjerët mund të jetë pak si tërheqja e dhëmbëve.

Peshqit – Fjalët mund të mos jenë mënyra më e mirë për të komunikuar sot. Gjuha e trupit, prekja dhe shija do të jenë shumë më efektive. Ju do të kuptoni se shqisat tuaja janë rritur. Lërini këmbët tuaja të ndjekin hundën tuaj dhe të gëzojnë një vakt të mirë me dikë të veçantë sonte.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303