fbpx

Horoskopi ditor, e premte 12 tetor 2018

Çfarë thonë yjet për ju sot? Çfarë duket të keni kujdes? Ky është horoskopi për ditën e sotme me parashikimin për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Po përballeni me një rrugëtim të vështirë por të mbushur me eksperienca dhe mundësi të pafundme. Jini luftarakë dhe mos u dorëzoni përpara kundërshtarëve! Intuita do ju ndihmojë.

Demi

Kjo ditë është mjaft e favorshme për të ngadalësuar ritmet frenetike dhe për të shijuar më shumë momentin, sidomos në dashuri dhe në familje, ku së fundmi jeni ndjerë të lënë pas dore. Kjo e premte favorizon takimet dhe dashurinë.

Binjakët

Keni marrë përsipër një rol me shumë përgjegjësi dhe kjo gjë do ju lejojë që të siguroni më shumë autoritet. Megjithatë do të jeni shumë të përqendruar, për shkak se të papriturat janë në qoshe. Kjo e premte parashikon përballje të rëndësishme me familjen ose partnerin/en.

Gaforrja

Duhet të merrni vendime të rëndësishme për karrierën tuaj aktuale. Ka disa ndryshime, të cilat ju kanë futur në krizë, por gjithçka për shkak se ndryshimi ju tremb. Jini më kurajoz dhe hidhuni në lojë, duke mos lënë pas dore ambiciet tuaja.

Luani

Kjo e premte do të jetë mjaft e ngjeshur dhe stresuese, por gjithsesi mos u vini nën presion, sidomos sa i takon çështjeve të biznesit. Në dashuri parashikohet të ketë momente tensioni, të cilat do të zgjidhen pa shumë mundim. Por duhet të jeni ju që të hidhni ju hapin e parë.

Virgjëresha

Merrni një moment pushimi, për të dalë nga rutina frenetike. Ka disa keqkuptime, ankth dhe tensione të cilat rrezikojnë që t’iu vendosin në vështirësi sidomos në vendin e punës. Nga pikëpamja sentimentale, parashikohet një ditë pasionante.

Peshorja

Do të jeni të frymëzuar nga një situatë e përditshme e cila do ju lejojë që të arrini diçka më shumë lidhur me një projekt të rëndësishëm. Në raportet familjare mos u tregoni të largët, por shfaqini ndjenjat tuaja.

Akrepi

Kjo e premte ju fton që të jeni më pak provokues dhe ngacmues, sidomos në dashuri. Provokimi i partnerit/es tuaj, mund të jetë një strategji aspak e frytshme. Dita mundëson kurorëzimin e një çështje me shumë rëndësi.

Shigjetari

Dita do të jetë mjaft interesante për të kaluar çdo keqkuptim me të cilin jeni përballur së fundmi dhe që nuk ju ka lejuar të jeni të qetë. Harmonia dhe bashkëpunimi që keni krijuar do të forcojë një lidhje sentimentale, shkruan noa.al. Këshillohet që të jeni më të matur lidhur me shpenzimet.

Bricjapi

Parashikohen zhvillime vendimtare lidhur me raportet ndërpersonale. Do të rivlerësoni totalisht pritshmëritë tuaja, të cilat do të favorizojnë ndryshimet. Do të ketë zhvillime interesante për të gjithë ata që janë në kërkim të pikave të reja të referimit. Mjaft të favorizuara janë historitë e nisura prej kohësh, megjithatë duhet të jeni më të kujdesshëm me mënyrën se si shpreheni.

Ujori

Mos u përfshini nga shqetësimet e të tjerëve, pasi në të kundërt rrezikoni vetëm që të humbni kohë dhe energji. Horoskopi i kësaj dite ju fton që të jeni më të qartë dhe të drejtpërdrejtë, në mënyrë që të shmangni keqkuptimet.

Peshqit

Mos u kushtëzoni nga kritikat apo të papriturat me të cilat do të përballeni në rrugën tuaj. Duhet të jeni të vëmendshëm në realizimin e një projekti të ri, pasi ka ardhur momenti të cilin e prisnit prej kohësh. Në dashuri do të jetoni momente stabiliteti.

Lër një koment