15.5 C
Tirana
E shtunë, 15 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Horoskopi i datës 21 dhjetor 2018

spot_img

Dashi

Mundohuni të jeni më të matur  dhe të reflektoni para çdo hapi që do hidhni. Saturni do ju bëjë më të guximshëm. Nëse jeni në çift dhe marrëdhënia juaj po kalon një periudhë të vështirë, duhet të bëni çmos që t’i rregulloni gjërat dhe të diskutoni hapur me partnerin. Mos dëgjoni ato që do iu thonë të tjerët. Ju beqarët do betoheni se askush nuk mund t’ua marrë “lirinë” që keni dhe nuk do doni lidhje, por ka gjasa që nga mbrëmja të ndryshoni mendim. Në punë do doni të bëni çdo gjë me kujdes dhe largpamësi. Dëgjojini edhe kolegët e vjetër sepse përvoja e tyre do iu japë shtysë.  Në planin financiar do shpenzoni me maturi dhe kjo do bëjë që të mos keni probleme.

Demi

Asgjë nuk do ju ecë sipas parashikimeve gjatë kësaj dite dhe kjo gjë do ju demoralizojë pafundësisht. Plutoni do sjellë mosmarrëveshje për ju të dashuruarit. Tregohuni të përmbajtur dhe bëni kujdes me ato që do thoni. Ju beqarët do keni shumë fat në dashuri. Venusi do iu ndihmojë të gjeni personin e duhur me të cilin të krijoni një lidhje serioze. Në punë do merrni një promovim, i cili do ju motivojë më shumë dhe do ju shtyjë të bëni edhe përpjekje. Konkurrenca do jetë e fortë nëse punoni në sektorin privat kështu që bëjini sytë katër. Sipas Dritare.net, nëse shpenzoni pa menduar gjatë kësaj dite, ekuilibri financiar do të tronditet ndjeshëm. Shmangni edhe marrjen e vendimeve të mëdha.

Binjakët

Do e urreni rutinën gjatë kësaj dite dhe do bëni të pamundurën për ta ndryshuar atë. Thojini gjërat si i ndjeni dhe pa u druajtur. Ju që keni një lidhje do jeni më pak ëndërrimtarë dhe m pak romantikë. Megjithatë falë ndikimit të Jupiterit marrëdhënia juaj do jetë e ngrohtë dhe mjaft sensuale. Ju beqarët më në fund do ndiheni të plotësuar pasi do takoni personin që keni ëndërruar prej kohësh. Në punë do përballeni me shumë të papritura që do ju detyrojnë të merrni një pozicion të ri. Mund të pranoni edhe të punoni orë shtesë. Nëse doni që çështjet financiare të shkojnë mirë, duhet të mos nxitoheni për të shpenzuar. Maturia do jetë shumë e vlefshme.

Gaforrja

Në vend që të drejtoheni nga emocionet mundohuni të jeni sa më të kujdesshëm gjatë kësaj dite dhe të reflektoni për çdo veprim që do bëni. Lidhja juaj ka rrezik të kaloje një fazë paksa delikate. Secili do dojë të jetojë më vete dhe komunikimi do të pakësohet ndjeshëm. Bëni shumë kujdes. Ju beqarët do jeni më të hapur dhe do dilni me tepër me miqtë. Kjo është më e mira që mund të bëni pasi mund të takoni personin e ëndrrave. Në punë do lodheni shumë dhe në disa momente do ju duket i pamundur suksesi. Yjet këshillojnë të mos dorëzoheni dhe të mos shteroni përpjekjet. Keni probleme me financat? Mos u alarmoni menjëherë, por mendohuni si t’i zgjidhni ato.

Luani

Mos flini gjatë kësaj dite, por bëni çdo gjë që të keni dëshirë. Askush dhe asgjë nuk do ju ndalë dot kur e bëni diçka me zemër. Nëse jeni në një lidhje do keni mundësi të shijoni lumturinë. Nuk do keni as debate dhe as konflikte me njëri-tjetrin. Shfrytëzojeni sa të mundni ditën sepse jo të gjitha janë të tilla. Ju beqarët duhet të tregoheni më vigjilentë kur të kërkoni personin e duhur. Mos u nxitoni në mënyre që të mos vuani. Në punë konkurrenca do jetë shumë e madhe, por nëse përpiqeni mundet edhe të arrini ku doni. Nëse keni ëndërruar ndryshime, mund të jetë edhe dita juaj e privilegjuar. Financat do përmirësohen ndjeshëm. Tashmë ju mund të bëni edhe ndonjë shpenzim më tepër.

Virgjëresha

Edhe pse Dielli do e ngrohtë ditën e sotme në shumë momente do e keni të vështirë të merrni vetë disa vendime. Nëse doni mendim, kërkojuani personave që ju besoni jo kujtdo. Falë mbështetjes së Venusit ju të dashuruarit do jeni sharmatë dhe joshës. Çdo gjë do ju ecë për mrekulli dhe do kaloni momente harmonike. Për sa iu përket ju beqarëve, ka shumë mundësi të takoni shpirtin tuaj binjak. Bëjini sytë katër sepse ai mund të shfaqet në momentin që ju me pak e prisni. Në punë, diskutimet me disa bashkëpunëtorë do ju bëjnë të reflektoni dhe të evoluoni në drejtimin e duhur. Me paratë gjithçka do shkojë mirë pasi do i menaxhoni me kujdes dhe me maturi ato.

Peshorja

Mos bëni sikur i dini të gjitha gjatë kësaj dite sepse do i zhgënjeni të tjerët dhe nuk do përfitoni asgjë. Pozicioni i Venusit do luaje një rol shumë të rëndësishëm për ju të dashuruarit. Do jeni më tolerantë dhe më të kuptueshëm me atë që keni në krah. Ju beqarët do takoni një person interesant i cili do iu dashurojë sinqerisht. Mos e humbni mundësinë për ta njohur. Jeta profesionale nuk do jetë perfektë, kështu që bëjini mirë llogaritë para se të veproni. Mos kërkoni më shumë sesa meritoni dhe mos mendoni se mund të arrini gjithçka. Për financat do jetë ditë delikate. Tregohuni shumë të kujdesshëm nëse nuk doni të mbeteni pa asnjë lek.

Akrepi

Tejet ambiciozë dhe me besim në vetvete, ju do kërkoni të zgjidhni çdo problem gjatë kësaj dite. Në fakt përpjekjet dhe impenjimi do të shpërblehen. Nëse keni një lidhje, marrëdhënia me partnerin do përmirësohet mjaft. Do shpreheni më lirisht dhe nuk do druheni të diskutoni edhe për tema delikate. Ju beqarët do keni mundësi me shumicë për takime dhe aventura dhe mund të përgatisni terrenin për të filluar shumë shpejt një lidhje serioze. Në punë nuk do merrni dot përgjigje për të gjitha pyetjet që do bëni, megjithatë mos u dorëzoni dhe prisni një tjetër moment për të kërkuar atë që doni. Ndryshime pozitive do ndodhin në planin financiar. Filloni të hiqni disa lek mënjanë për raste rreziku.

Shigjetari

Hëna dhe Neptuni do bëhen bashkë gjatë kësaj dite për t’iu mbajtur larg telasheve dhe për t’iu sjellë emocione. Ambienti yjor do të favorizojë dashurinë për ju që jeni në një lidhje. Do të rigjeni pasionin e sensualitetin dhe mosmarrëveshjet e kohëve të fundit do të harrohen menjëherë. Ju beqarët do jeni plot sharm dhe do keni fat në dashuri. Kujdes nga xhelozia e disa personave që iu rrethojnë sepse do mundohen t’iu prishin punë. Në planin profesional konkurrenca do jetë shumë e fortë, por kjo nuk duhet t’iu dekurajojë aspak. Nëse ëndërroni ndryshime të mëdha duhet të bëni durim dhe të mos dorëzoheni. Në planin financiar do ju jepen shumë mundësi për të rregulluar çdo gjë. As këmbëngulja nuk do ju mungojë.

Bricjapi

Do jeni shumë objektivë gjatë kësaj dite dhe do mundoheni të krijoni gjithmonë ambiente të këndshme. Nëse jeni në një lidhje që prej shumë kohësh priten ndryshime pozitive. Një mirëkuptim më i madh do bëjë që edhe diskutimet të jenë të qeta dhe pa debate. Ju beqarët duhet të keni më shumë besim tek vetja dhe do e gjeni personin që po kërkoni. Mos kini frikë të bëni edhe ndonjë çmenduri të vogël. Në punë do mobilizoheni më tepër dhe nuk do ju mungojë as përqendrimi. Mund të ndryshoni edhe strategji vetëm për të mos mbetur në vend. Në planin financiar duhet të bëni shumë kujdes sepse atmosfera do jetë shumë e zymtë.

Ujori

Mërkuri do jetë planeti që do kujdeset pafundësisht për ju gjatë kësaj dite kështu që duhet t’i jeni falënderues përherë. Nëse jeni në një lidhje, asnjë planet nuk do mund të tronditë sektorin tuaj të dashurisë, madje Hëna do iu ndihmojë të shihni edhe një të ardhme të mirë së bashku. Për ju beqarët mund të ketë dashuri të reja, por më pasionantet do jenë dashuritë e vjetra që do të rikthehen. Shfrytëzojeni ditën sa të mundeni. Në punë, sido që t’iu vijnë gjërat mirë është të tregoheni të duruar dhe të mos bëni gabime. Nëse dikush ju propozon diçka, dëgjojeni me kujdes dhe nëse diçka nuk ju pëlqen mos ua vini veshin, por mos ua thoni. Plutoni do të favorizojë financat dhe do keni mundësinë të shlyeni edhe borxhet që keni pasur. Ruajeni ekuilibrin që do vendoset.

Peshqit

Pavarësisht nga sa dukeni në pamje, ju do bëni përpjekje reale për të avancuar gjatë kësaj dite. Nëse keni një lidhje mos bëni gabim të fantazoni për dikë tjetër që nuk është partneri juaj. Ai që keni në krah iu do jashtë mase dhe mendon të kalojë jetën me ju. Pse duhet te prishni gjithçka që keni ndërtuar deri më sot? Jeta sentimentale për ju beqarët do keni ndryshime drastike, por pozitive. Në punë situata do jetë shpesh e trazuar, por nuk duhet ta humbisni besimin. Po u dorëzuat lehtësisht do dilni edhe më të humbur. Buxhetin menaxhojeni me më shumë maturi nëse nuk doni të përballeni me vështirësi.

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat