28.5 C
Tirana
E enjte, 13 Qershor, 2024

TË FUNDIT

Horoskopi i datës 25 dhjetor 2018

spot_img

Dashi

Gjithçka ka për t’iu ecur më së miri sot dhe do merrni frymë lirisht. Çdo çast do jetë fantastik. Ju që jeni në një lidhje dashurohuni si ta ndjeni dhe mos mendoni aspak për të ardhmen apo për mendimet e të tjerëve. Është jeta juaj dhe duhet ta jetoni ashtu si ta mendoni. Nëse jeni beqarë do tregoheni impulsive dhe ka rrezik te bëjnë disa gabime. Në punë do iu jepen disa detyra të reja. Mos u çudisni për asgjë, por shikoni me kujdes çdo gjë dhe mendoni si të arrini më shpejt përfundimin. Buxheti do jetë paksa delikat. Do shpenzoni pa u menduar dhe në një moment situata mund të pësojë disa tronditje.

Demi

Hëna do ju bëjë shumë dyshues gjatë kësaj dite dhe nuk do ndiheni asnjë moment të qetë. Për ju që keni një lidhje do jetë një ditë e mbushur me të papritura. Mundohuni të mos thoni gjëra të pamenduara sepse pasojat do jenë të renda. Sipas Dritare.net, nëse jeni beqarë nuk duhet te krijoni iluzione të kota sepse personat që do takoni sot nuk do jenë ata që keni shpresuar. Në punë do ju duket në disa momente sikur keni gjetur zgjidhje për problemet dhe rrugën e duhur nga e cila duhet të kaloni, por asgjë nuk do jetë aq e lehtë sa duket. Me shpenzimet duhet të tregoheni te kujdesshëm dhe të duruar. Po gabuat keni për t’u përballur me tronditje të forta.

Binjakët

Dielli dhe Hëna do jenë në kundërshti me njëra-tjetrën sot dhe do sjellin probleme. Shpesh do e keni të vështirë të menaxhoni situatat stresuese. Për ju të dashuruarit kjo ka për të qenë një ditë e mbushur me vështirësi. Herë pas here mund të debatoni ashpër me atë që keni në krah. Nëse jeni ende beqarë do jeni me shumë fat në dashuri dhe do realizoni takimin tuaj të ëndrrave. Për ju çdo gjë ka për të qenë me ndryshe tani e tutje. Në punë asgjë nuk do jetë e lehtë, por me pak iniciativë dhe krijimtari mund t’ia dilni. Të paktën tentoni. Mërkuri do ju sjellë fat në planin financiar dhe buxheti ka për të qenë shumë i mirë.

Gaforrja

Gjatë kësaj dite do keni tendencë të analizoni çdo gjë më shumë kujdes para se të veproni dhe nuk do kënaqeni me gjërat sipërfaqësore. Për ju që keni një lidhje do ndodhin gjëra vërtet të rëndësishme. Mund të merrni edhe vendime për të ardhmen e largët. Nëse jeni beqarë nuk do jeni aspak në humor për te filluar lidhje dhe nuk do preferoni të keni njohje të reja. Në punë do jeni shumë të organizuar dhe do dini çfarë hapash të hidhni përherë. Financat do i keni gjatë gjithë kohës nën kontroll dhe situata do mbetet e kënaqshme në çdo moment. Nuk do keni për çfarë te qaheni.

Luani

Në disa momente do ndiheni të pafuqishëm për të ecur para dhe mundet të dorëzoheni. Optimizmi i mëparshëm thuajse do mungojë. Nëse jeni në një lidhje mos u tregoni të paduruar dhe mos kërkoni gjëra të pamundura nga partneri. Po qëndruat me këmbë në tokë do kaloni një dite më të mirë. Ju beqarët do merrni deklarata fantastike dhe nuk do i rezistoni dot tundimit për të filluar një lidhje. Në planin profesional nuk do arrini dot rezultatet që vetë keni ëndërruar dhe kjo do ju shtojë pesimizmin. Në planin financiar do përballeni me goxha probleme dhe vetëm specialistet mund t’iu ndihmojnë të gjeni zgjidhje.

Virgjëresha

Gjatë kësaj dite do jeni më të vendosur dhe do keni imagjinatë të zhvilluar. Nga ana tjetër do keni edhe fat me shumicë. Nëse jeni në një lidhje do kaloni një ditë të mrekullueshme. Do e keni të lehte të flisni për çdo gjë me partnerin dhe do i sqaroni edhe mosmarrëveshjet. Nëse jeni beqarë do keni akoma me shumë mundësi për takime dhe me siguri që do e gjeni personin e përshtatshëm. Në punë do përkushtoheni plotësisht vetëm për të arritur më të mirën. Të ardhurat do fillojnë të përmirësohen dalëngadalë. Do jeni shumë më të logjikshëm me shpenzimet.

Peshorja

Qoftë në dashuri apo në miqësi, sot do jeni më të disponueshëm dhe më prezentë. Nëse keni një lidhje do bëni çdo gjë që të keni në dorë për ta bërë partnerin të ndihet sa më mirë. Edhe ai do mundohet t’ua plotësojë të gjitha dëshirat. Debatet thuajse do mungojnë. Sipas Dritare.net, ju beqarët mjaft u treguat të rezervuar sepse koha ikin. Hapeni zemrën dhe bëni atë që do ndieni. Në punë do jeni aq të përkushtuar saqë nuk do bëni llogari sa orë dhe mund do harxhoni. Arritjet kanë për të qenë të jashtëzakonshme dhe do merrni propozime fantastike. Në planin financiar më në fund do vendosni rregull.

Akrepi

Hëna do ju bëjë edhe më ambicioz gjatë kësaj dite. Në punë keni për të realizuar projekte shumë të mira dhe do ndiheni më krenarë për veten. Nëse keni një lidhje do jetë Venusi dhe Plutoni që do ju bëjnë më sensualë e më erotikë. Do dini edhe si t’i shprehni më shumë ndjenjat. Ju beqarët do kaloni shumë kohë në ambientin profesional dhe atje do njiheni me disa persona me të cilët do bashkëpunoni. Yjet do ju bëjnë edhe më ambiciozë me projektet që keni nisur dhe shumë më të përqendruar se më parë. Në planin financiar do dini si ta menaxhoni mirë situatën dhe nuk do keni probleme.

Shigjetari

Venusi do ju bëjë të ndryshoni disa mendime të prapambetura që keni pasur dhe do jeni më gati për të sqaruar disa dyshime. Për ju që keni një lidhje ka për të qenë një ditë e këndshme edhe pse emocionet nuk do jenë aq të fuqishme sa keni dashur. Nëse nga ana tjetër jeni beqarë do provokoheni nga disa persona dhe duhet të tregoheni shumë të kujdesshëm me përgjigjet që do jepni. Në punë do i keni idetë e turbullta në disa momente, po me ndihmën e kolegëve çdo gjë do sqarohet. Pas drekës mund të hidhni hapat e duhura. Në planin financiar përfitimet do jenë aq të mëdha saqë mund të arrini të hiqni edhe disa para mënjanë për të siguruar të ardhmen.

Bricjapi

Hëna do ju nxitë të veproni gjatë kësaj dite dhe do i përshpejtoni disi gjërat. Në disa momente mund të ketë edhe trazira. Nëse jeni në një lidhje mos e kundërshtoni për çdo gjë atë që keni në krah sepse mund t’iu dalin probleme të mëdha më pas. Mundohuni që për çdo gjë të jeni sa më të logjikshëm. Ju beqarët nuk do jeni shumë durim dhe mund të hidhni hapa për të cilat do pendoheni brenda pak orësh. Në punë do mundoheni gjithë kohës të arrini qëllimet edhe duke përdorur mënyrë aspak të këndshme çka mund t’iu bëjë të dukeni keq para shefave. Financat nuk do jenë të mira kështu që duhet të jeni të kujdesshëm kur të shpenzoni.

Ujori

Priten goxha ndryshime pozitive sot për të gjithë. Situatat e paqëndrueshme nuk do jenë më pjesë e jetës tuaj. Nëse jeni në një lidhje gjërat do ju përmirësohen akoma më shumë. Do ndiheni mjaft mirë në çdo moment dhe të bekuar që keni ne krah një person të mrekullueshëm. Ju beqarët duhet të reflektoni disa here para se të hidhni hapa të rëndësishme pasi jo të gjithë janë ashtu si duken. Në punë më në fund do merrni drejtimin e duhur dhe keni për të arritur shumë më lart nga sa mendonit. Financat do jenë të kënaqshme, kështu që mund t’iu lejohet edhe ndonjë investim.

Peshqit

Hëna dhe Jupiteri do kujdesen që t’ua bëjnë jetën edhe më të bukur gjatë kësaj dite. Logjika dhe durimi do jenë pikat tuaja më të forta. Nëse jeni në një lidhje do keni një ditë shumë të mirë dhe marrëdhënia me partnerin do përmirësohet ndjeshëm. Mund të kaloni edhe disa çaste romantike në mbrëmje. Nëse jeni beqarë do keni plot takime dhe disa persona do ju duken shumë interesantë prandaj nuk duhen lënë t’iu ikin nga duart. Në punë rrjedha do ju çojë në drejtimin e duhur dhe do hidhni më shumë hapa para në karriere. Financat do konsolidohen tej mase dhe nuk do keni për çfarë të ankoheni.

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat