13.5 C
Tirana
E martë, 28 Maj, 2024

TË FUNDIT

Horoskopi i Paolo Fox 26 tetor 2018

spot_img

Dashi: sot mund të ketë disa polemika, ndoshta sepse jeni i zënë në disa fronte dhe po testoni veten në kontekste të reja. Nga pikëpamja sentimentale, jeni shumë të vendosur dhe ndonjëherë kokëfortë. Ka të ngjarë që në këtë kohë të tërhiqeni nga dikush që ka një qëndrim të pakapshëm ndaj jush. Vlerësoni mirë nëse keni veprime të caktuara për shkak se doni të fitoni një sfidë ose sepse ekziston një interes i vërtetë.

Demi: jeni të lodhur, në këtë periudhe mund të humbni durimin . Por ju duhet të jeni të kujdesshëm me fjalë,  kujdes edhe  nga duhet reagime dhe polemika të ekzagjeruara. Horoskopi Paolo Fox ju këshillon që të ngadalësoni dhe të përpiqeni të merrni më shumë energji. Në dashuri, përpiquni të jeni më të vetëdijshëm për ndjenjat tuaja, për të shmangur pakënaqesite ne mardhenie.

 Binjakët: në punën tuaj nëse jeni duke pritur për disa përgjigje, mund të qetësoheni. Nëse në këtë moment mendoni se idetë tuaja mund t’ju largojnë shumë, ia vlen të kryeni disa lëvizje keshtu mund te arrini qëllimet tuaja. Brenda javës së parë të nëntorit do të ketë më shumë mundësi për të vepruar, prandaj mos lini mbas dore angazhimet dhe takimet. Në dashuri nuk ka lajme të mëdha.

Gaforrja: nëse jeni të zënë në dashuri, ose nëse keni interes për dikë, ka të ngjarë që jeni të vendosur për të vazhduar historinë tuaj. Por nëse jeni vetëm, keni frikë ta vendosni veten në lojë, dhe ka të ngjarë që të keni më shumë dyshime kjo ndodh sepse jeni te hutuar ne kete periudhe. Merrni përparësi të fundjavës në përpjekje për të zgjidhur disa çështje dhe polemika që prekin familjen. Mundohuni të gjeni më shumë qetësi duke kaluar kohën tuaj të lirë në ajër të hapur duke bërë një udhëtim të shkurtër.

Luani: ka vështirësi, por këto mund të tejkalohen duke filluar nga java e parë e nëntorit. Prandaj, gjatë ditëve të ardhshme shmangni mosmarrëveshjet. Do te gjendeni ne situata te komplikuara qe nuk do mundeni ti menaxhoni. Është e mundshme që disa vështirësi sentimentale ju kanë penguar të arrini disa qëllime në punë. Muaji nëntor do të jetë një pikë kthese më shumë.

Virgjëresha: horoskopi pozitiv i Paolo Fox, ti je ndër shenjat e preferuara nga yjet dhe mund të mbështetesh në ide të mira. Javët e ardhshme do të ketë shumë lajme. Jeni duke shqyrtuar disa probleme ne te cilat do ta gjeni veten ne nje konekst te ri. Gjatë ditëve të ardhshme do të ketë ende mundësi për të zgjidhur një problem ose për të marrë atë që iu takon juve. Negociatat mund të vazhdojnë, por nga nëntori gjithçka ndryshon dhe ju do të jeni më pak tolerantë dhe mirëkuptues.

 Peshorja: në dashuri ky është momenti i duhur për t’u hedhur ne sulm. Horoskopi i Paolo Fox ju këshillon që të përfitoni nga ngjarjet e së shtunës dhe të dielës për te krijuar marrëdhënie me një person që ju intereson. Ka edhe mundësi të mira fitimi,sidomos të lindurit e kesaj shenje te cilet kanë mundësinë të punojnë në kontakt me publikun janë të preferuarat.

Akrepi: përpiquni të punoni pak më shumë në disa çështje që ndikojnë në jetën tuaj private. Në periudhën e fundit, në fakt, ka pasur keqkuptime që ju kanë penguar të jetoni seriozisht me emocionet tuaja të vërteta. Tani mund të mbështeteni në një gjendje shumë interesante astrologjike, mos kini frikë të përfshiheni, mund të jeni fitues në të gjitha fushat, vetëm duhet të gjeni guximin për të vepruar.

Shigjetari: edhe pse  periudhe e shkurter do te mbeshteteni  ne forcen tuaj te bbrendshme pasi keni Jupiterin ne shenjen tuaj dhe kjo ju ben akoma me te forte, sigurisht që ndryshimet nuk do të jene te papritura dhe te menjehershme dhe e. Ju nuk jeni një shenjë që e doni rutinën ose bëni të njëjtën gjë për një kohë të gjatë. Ju pëlqen të sfidoni fatin dhe te riperterini veten, tani jeni në një fazë ndryshimi që do të bëhet edhe më intensiv dhe aktiv, duke filluar që nga java e parë e nëntorit.

Bricjapi: ekziston një gjendje pozitive astrologjike, nëse dikush ka një qëndrim të paqartë ndaj jush, atëherë mund të vendosni edhe ta hiqni qafe atë. Mos toleroni ndërhyrje nga të tjerët, Nëse dikush përpiqet të ndërhyjë në gjërat tuaja, atëherë mund të zemëroheni dhe të merrni një qëndrim të patolerueshëm dhe agresiv.

Ujori: disa javë jeni përballur me shumë stres dhe lodhje. E shtuna dhe e diela, horoskopi i Paolo Fox sinjalizon një rimëkëmbje të mirë. Por kjo varet e gjitha nga ju, duhet të keni dëshirën për t’u kthyer në lojë. Nëntori është një muaj që sjell ndryshime dhe do të ndikojë në mënyrë të pashmangshme në shenjën tuaj të zodiakut.

Peshqit: Këto dite nuk do të merrni përgjigjet që dëshironi .Kur e humbni durimin, reagoni keq dhe gjithashtu mendoni  si të hakmerreni. Është e drejtë të thuash atë që mendon, por nëse e lëshon veten tronditesh,  rrezikon të mos gjesh rrugën për të zgjidhur problemet. Ju duhet të jeni më te qarte në atë çfare kërkoni.

 

 

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat