Horoskopi i Paolo Fox 30 tetor 2018

Dashi: në krahasim me të kaluarën keni objektiva të qarta për të arritur. Për fat të keq,do hasni disa pengesa. Ka të ngjarë që jeni duke riparuar dëmin e dikujt tjetër. Nga java e ardhshme do të ketë më shumë paqe mendore, falë aspektit më të mirë të Jupiterit që do t’ju lejojë të arrini objektivat në mënyrë  të organizuar dhe të menaxhueshme.

Demi: është një periudhë shumë e zënë, e cila filloi në maj, kur Urani hyri në shenjën tuaj në tranzit. Kjo fazë e transformimit do të zgjasë për një kohë të gjatë, kështu që ju duhet të përpiqeni të organizoni më mirë ngjarjet e paparashikueshme që mund t’i bëjnë  të vështirë për të arritur qëllimet tuaja. Kjo javë do të jetë ende e luhatshme, vëmendje të mërkurën dhe të enjten, kur mund të humbni durimin tuaj edhe për çështje të parëndësishme

Binjakët: Horoskopi i sotëm Paolo Fox ju fton të jeni të kujdesshëm në menaxhimin e parave. Në përgjithësi, shenjat e Ajrit nuk janë shumë të kujdesshëm ndaj detajeve, dhe për këtë arsye nëse jeni duke kryer shitje, duhet të jeni më të kujdesshëm. Para se të bëni angazhime të reja, përpiquni të vlerësoni mirë se çfarë është me vlerë për  të vazhduar. Nëse në punë ekzistojnë bashkëpunime që nuk vlejnë, nga nëntori ato mund të ndërpriten përfundimisht.

Gaforrja: me Hënën në shenjë ju bën te jeni ndër shenjat e të preferuara të ditës. Në këtë periudhë emocionet janë të forta dhe intensive, madje edhe ata që janë të vetëm mund të zbuten dhe të besojnë në dashuri. Me Saturnin mund të ketë disa vështirësi dhe të papritura, por në fund do të arrini atë që keni vendosur për veten tuaj.

Luani: një javë e rëndësishme është gati të fillojë, më në fund pas një periudhe mjaft të luhatshme të karakterizuar nga ndërprerje dhe pengesa të shumta, duke u shëruar përfundimisht. Ju ndiheni më të fortë dhe keni më shumë mundësi dhe perspektiva për të ardhmen. Sot dhe nesër është e këshillueshme që të jeni të kujdesshëm sepse është ende  herët  që të mbështeteni në garancitë që ju nevojiten.

Virgjëresha:Të lindurit e kesaj shenje do të ndihen nervoz këto ditë. Disa çështje ligjore mund të kenë krijuar vështirësi edhe për ju në nivel ekonomik. Kujdes me menaxhimin e parasë, ka të ngjarë që është e nevojshme të vlerësohen shpenzimet e caktuara dhe të adresohen sqarimet në mënyrë që të menaxhohen më mirë burimet e tyre. Ka një dashuri në të kaluarën që mund të kthehet.

Peshorja: kjo javë do të jetë shumë interesante dhe në ditët në vijim edhe pse me tranzitin e Venusit në shenjë. Është një kusht i përkohshëm, por nuk ju sjell përfitimet e dëshiruara. Në të vërtetë ka një person nga e kaluara që tenton të dëgjohet ose mund të ndikoj ne pasiguri dhe paqartësi nga përvojat e kaluara që ju bëjnë të vuani. Nocioni retrogjen i Venusit tregon se e kaluara juaj do të ndikojë në njëfarë mënyre në gjendjen tuaj sentimentale.

Akrepi: ju jeni ndër shenjat e favorizuara nga yjet, keni një gjendje shumë interesante astrologjike. Ndonjëherë ndihesh i pasigurt, por nuk duhet të nënvlerësosh aftësitë e tua. Idetë tuaja vlejnë shumë, disa njohuri mund të përmbysin një situatë që duket e pafavorshme për ju. Kini kujdes për gjigantët e së nesërmes dhe të së enjtes, kur një rënie e lehtë fizike mund t’ju shtyjë të ngadalësoni dhe të vononi disa angazhime.

Bricjapi: ditët e fundit ishin shumë të lodhshme. Për të kapërcyer disa vështirësi, ju duhet të keni njerëz të besueshëm dhe përkrahës pranë jush. Nëse dikush nuk mund të vazhdojë me ju, atëherë mund edhe të reagoni keq dhe të vendosni për të marrë vendime pëfundimtare.

Shigjetari: doni të jetoni në mënyrë më serioze ate çfarë doni. Jupiter së shpejti do të hyjë në shenjën tuaj të zodiakut dhe do të keni mundësinë të vëzhgoni jetën tuaj edhe më gjerësisht. Nuk përjashtohet që vendosni të bëni një udhëtim ose të përfshiheni në kontekste të reja dhe me njerëz të rinj. Disa angazhime rinovohen, të tjerë mund të përfaqësojnë një ndryshim të rëndësishëm në jetën tuaj.

Peshqit: Ju jeni ndër shenjat e preferuara të ditës në sajë të aspektit të shkëlqyer të Hënës. Ka yje të favorshëm, të cilat ju lejojnë të merrni atë që doni . Kujdes nga një pyetje e ngritur kundër dikujt, në sajë të së cilës mund të merrni një rishikim. Ju jeni një shenjë e fortë dhe e vendosur, dhe për këtë arsye është e lehtë të keni diskutime ose polemika me ata që nuk dëgjojnë ose nuk i marrin në konsideratë interesat tuaja.

Ujori: pas një periudhe shumë të vështirë, është më në fund eshte e mundur të vlerësojmë disa rezultate të tjera. Çdo gjë që keni bërë nuk mund t’ju sjellë rezultatet e dëshiruara. megjithatë jeni duke u rikuperuar dhe duke mos pasur Jupiterin kundër në shenjen tuaj, do t’ju lejojë të arrini sukses në një mënyrë më të thjeshtë dhe më të menjëhershme.

Lër një koment