fbpx

Horror/ Shqiptari vret burrë e grua, e copëton dhe e fut në…gruan e mbyt me shami dhe më pas…

burri.jpg

Një ngjarje tragjike ka tronditur Greqinë dy ditë m parë, ku në Chania të ishulli të Kretës, dy të moshuar janë gjetur të vrarë në mënyrë makabre.

Mediat greke bëjnë me dije se i dyshuari kryesor është një shqiptarë, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije.

Autoritetet greke po kërkojnë për shqiptarin, i cili hyri në shtëpinë e të moshuarës dhe e mbyti me shami.

Bëhet me dije se gruaja e moshuar gjet në zonën Pasakaki të Chania brenda shtëpisë së saj, e mbytur me një shami, ndërsa bashkëshorti i saj 82-vjeç është gjetur i pajetë në shtëpinë e tjetër. Trupi i 82-vjeçarit ishte coptuar dhe futur në një valixhe.

Policia helene po punon për zbardhjen e ngjarjes së rëndë dhe arrestimin e autorit.

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303