21.5 C
Tirana
E enjte, 30 Maj, 2024

TË FUNDIT

“Hyri në LSI si djalë sportist”, Meta: Çim Selami na fshehu të kaluarën kriminale

spot_img

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka akuzuar mbrëmjen e së enjtes ish-deputetin e LSI-së Shkëlqim Selami se ka mashtruar lidhur me të kaluarën e tij. Sipas asaj që u shpreh kreu i shtetit, Çim Selami, hyri në LSI si djalë sportist por nuk tregoi që kishte pasur të shkruar kriminale.

Meta, Selamin e cilësoi si një fytyrë ordinere që e njeh gjithë Vlora.

“Çim Selami hyri ne LSI si djalë sportist, por nuk na tha qe ishte me të kaluar kriminale. Kur doli ligji i dekriminalizimit me kërkoi që të mos ta përjashtoja, por LSI nuk i kishte asnjë detyrim këtij individi te kriminalzuar qe e kishte mashtruar partinë për të kaluarën e tij. Është një fytyrë ordinere, qe e njeh gjithë Vlora për veprimtarinë kriminale dhe nuk ja vlen me asnjë sekondë të merrem me ketë ordiner si Selam Çimka.”

spot_img

Latest Posts

spot_img

Më të lexuarat