fbpx

I buzëqeshi fati, fiton 522 milionë dollarë nga bileta e llotarisë 2 dollarëshe

0713_oag-lottery-1-1000x667.jpg

Kësaj i thonë të të buzëqeshë fati.

Një grua nga Kalifornia ka blerë një biletë llotarie me vlerë 2 dollarë dhe fitoi çmimin që i ndryshoi jetën me vlerë 522 dollarë.

Laarni Bibal bleu një biletë prej 2 dollarë në San Diego në qershor, por e fshehu biletën e saj në një ‘vend të fshehtë sekret’ derisa të ishte gati të bënte kërkesën e saj.

Ajo kishte zgjedhur numrat e rastit të zgjedhjes së shpejtë për biletën: 27, 68, 17, 19 dhe 40 me 2 si numri i saj Mega, njoftoi Unioni-Tribute i San Diego.

Por, deri në 17 shtator zyrtarët e lotarisë njoftuan se kishte dalë një fitues.

Zyrtarët gjithashtu zbuluan se Bibal kishte konsultuar Doracakun e Fituesve të Lotarisë për informacion se si të trajtojë pasuritë e saj të reja.

Bileta e saj ishte me vlerë 522 milion dollarë, thanë zyrtarët, dhe Bibal zgjodhi opsionin e parave të gatshme – e cila i dha asaj 340 milion dollarë para taksave federale.

/real-news.tv/

REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303