fbpx

I drejtoi gishtin e mesit protestuesve të ‘Astirit’, vjen reagimi i ambasadorit të OSBE

1560163962_ambasadoriiosbe.jpg

Ambasadori i OSBE, Bernd Borchardt ka reaguar ditën e sotme në lidhje me drejtimin e gishtit të mesit ndaj protestuesve të ‘Unazës së Re’.

Ai ka falje dhe ka theksuar se e respekton faktin e të protestuarit paqësisht.

“Do të doja t’u kërkoja sinqerisht ndjesë atyre që mund të kem fyer dje. Unë e respektoj të drejtën e shqiptarëve për të protestuar paqësisht”, theksoi ambasadori Borchardt.

Advertisement
REKLAMO NE REALNEWS +355 69 33 33 303