fbpx

“I forti” me ‘Smith’ në Lezhë

Margenat Jaku 21 vjeç u arrestua nga policia në Lezhë në kuadër të operacionit ” Ndëshkimi i të fortëve”

I riu qarkullonte në ambiente publike me armë zjarri me vete

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin e tij, iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pistoletë tip Smith me 5 fishekë.

Materialet procedurale në ngarkim të tij iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës Shkallës Parë Lezhë për veprën penale ” Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake dhe municionit”

Lër një koment